Domowe zabiegi są niezwykle korzystne i skuteczne, jednak nie zawsze sprostają poważniejszym problemom. Liczne przebarwienia, blizny, trądzik, mało elastyczna skóra bywają szczególnie uciążliwe. Jeśli więc załamujesz ręce i nie wiesz co zrobić – postaw na profesjonalne zabiegi z kwasami. Są one bezinwazyjne, bezpieczne, atrakcyjne cenowo i co istotne – wykonywane bez użycia skalpela. 

Kwasy – panaceum na Twoje problemy 

Kwasy stały się bardzo popularne w latach 90. XX wieku. Obecnie nie ma salonu, który nie proponowałby zabiegów z ich wykorzystaniem. Co ciekawe, ze zbawiennych właściwości tych produktów korzystali już starożytni Egipcjanie i Rzymianie. Kąpiele w kozim mleku były domeną popularnej Kleopatry. Taki zabieg to nic innego jak korzystanie z dobrodziejstw nawilżającego kwasu mlekowego. 

Obecnie odmian tych produktów jest mnóstwo. Niestety, wiele osób obawia się, że kwasy są szkodliwe i zbyt mocne – szczególnie dla wrażliwej cery. Otóż wręcz przeciwnie – bywają panaceum na wiele problemów skórnych, zaczynając na łojotoku, kończąc na bliznach i silnym trądziku. Tak naprawdę neutralizują je w prosty sposób. Osłabiają wiązania pomiędzy martwym naskórkiem a skórą właściwą. W dodatku są świetnym sposobem na zaskórniki, krosty i inne skórne nieprawidłowości.

Poza tym na rynku znajdują się kwasy dostosowane do każdego typu skóry – w tym do wrażliwej, jak np. kwas azeltainowy. Specjalistyczne placówki tak je dobierają, aby spełniały wymagania każdego typu cery.

Kiedy postawić na zabiegi z kwasami?

Kobiety – i nie tylko – chętnie wybierają się na zabiegi z kwasami w przypadku takich problemów, jak:

  • trądzik – kwasy usuwają zanieczyszczenia pod skórą, odblokowują pory, w dodatku leczą ogniska zapalne,
  • przebarwienia – często są skutkiem trądziku – zabiegi z kwasami powodują, że staje się ona gładka i wolna od nieestetycznych przebarwień,
  • sucha skóra – kwasy wspaniale nawilżają cerę, sprawdzą się także w innych częściach ciała np. łokciach i kolanach,
  • blizny – kolejna pozostałość trądziku, wygląda szczególnie niekorzystnie – kwasy redukują je do minimum.

Rodzaje kwasów – na ratunek Twojej skórze

Jeśli już wiesz, jak niezwykle istotne jest działanie kwasów, warto poznać ich odmiany i właściwości. 

Dużo osób uwielbia kwas mlekowy. Nie dość, że niesamowicie nawilża cerę, to działa także przeciwstarzeniowo i złuszcza martwy naskórek. Jeśli więc chcesz iść śladami wiecznie pięknej Kleopatry, postaw na niezawodny kwas mlekowy.

Równie pożądany jest kwas glikolowy. To on usuwa drobne zmarszczki i znienawidzone przebarwienia, w dodatku odżywia twarz. Wygląda ona na zdrową i pełną blasku. Dobrym wyborem jest także kwas migdałowy, który przeznaczony jest dla osób borykających się z trądzikiem. Ma właściwości antybakteryjne i odkażające, w dodatku stymuluje produkcje kwasu hialuronowego.

Jeśli już jesteśmy przy tym ostatnim – kwas hialuronowy to hit medycyny estetycznej. Ten naturalny składnik, znajdujący się w ludzkim organizmie, z wiekiem ulega degradacji. Jeśli więc chcesz zachować wieczną młodość i skutecznie go uzupełnić, postaw na zabiegi właśnie z jego użyciem.

Jak wyglądają zabiegi z użyciem kwasów? 

Profesjonalne salony dobierają odpowiedni kwas i jego stężenie. Przed wykonaniem zabiegu skóra jest dokładnie oczyszczana – zazwyczaj peelingami np. kawitacyjnymi. Po dogłębnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu twarzy kosmetyczka zabezpiecza wrażliwe partie. Są to oczy i uszy. Kolejnym krokiem jest peeling wzbogacony kwasem o odpowiednim stężeniu.

Takie zabiegi najlepiej wykonywać w chłodne miesiące. Skóra nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych. Pamiętaj – nie musisz się obawiać – wykonanie takich zabiegów nie jest inwazyjne. Często skóra będzie lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Są to normalne efekty po zabiegu, widoczne przez pierwsze 2-3 dni. Przez 24 godziny nie nakładaj także kosmetyków i przede wszystkim – nie zdrapuj złuszczającego się naskórka. 

Przeciwwskazaniem do zabiegów są ciąża, cukrzyca, poparzenia, odmrożenia, choroby autoimmunologiczne, czy otwarte rany.

Jeśli więc chcesz postawić na piękną i pełną blasku cerę, wybierz się do sprawdzonego salonu, gdzie kosmetyczka profesjonalne oceni jej stan i dobierze kwas.